Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Konkurs dla uczniów szkół średnich

Park Narodowy „Bory Tucholskie” wraz z parkami krajobrazowymi: Tucholskim, Wdeckim, Wdzydzkim i Zaborskim serdecznie zapraszają uczniów szkół średnich z powiatu: chojnickiego, kościerskiego, tucholskiego i świeckiego (czyli ze szkół z terenu Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie) do wzięcia udziału w Konkursie pn. Rezerwat Biosfery Bory Tucholskie – największy z jedenastu. Konkurs został objęty honorowym patronatem Kujawsko – Pomorskiego Kuratora Oświaty w Bydgoszczy oraz Pomorskiego Kuratora Oświaty w Gdańsku.

Głównym celem konkursu jest zdobywanie i pogłębianie wiedzy przyrodniczej, historycznej i kulturowej dotyczącej Rezerwatu Biosfery Bory Tucholskie. Pogłębianie wiedzy o regionie i kształtowanie tożsamości regionalnej a także poszerzanie wiadomości z zakresu ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska.

Konkurs przebiegać będzie w trzech etapach: szkolnym, parkowym i finałowym. Więcej informacji nt. poszczególnych etapów znajduje się w załączonym poniżej regulaminie konkursu. W celu przystąpienia do konkursu należy zgłosić się do swojego nauczyciela, który wypełni formularz zgłoszenia uczestnictwa (Załącznik nr 1 do regulaminu konkursu) i prześle go na adres: Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie”, Chociński Młyn 5, 89-608 Swornegacie do dnia 30.09.2019 r. W formularzu nauczyciel/koordynator podaje jedynie ilość osób chcących wziąć udział w etapie szkolnym (bez wpisywania ich imion i nazwisk). Etap szkolny odbędzie się 19.11.2019 r. w szkołach, z których uczniowie zostali zgłoszeni do konkursu. Sprawy organizacyjne będziemy konsultować z nauczycielem zgłaszającym uczniów do konkursu. Zgłoszenie się osób do konkursu wiąże się z akceptacją regulaminu konkursu.

W razie wątpliwości prosimy o kontakt telefoniczny z Panią Beatą Grabowską – tel. 52 33 55 127 – w dni robocze w godz. od 800-1500

/BG/

 

Pliki do pobrania: