Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Zielona szkoła

Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” zaprasza do skorzystania z bogatej oferty edukacyjnej.  Obiekt usytuowany jest we wsi Chociński Młyn, malowniczo położonej nad rzeką Chociną.

Centrum Edukacji Przyrodniczej PNBT w Chocińskim Młynie działa nieprzerwalnie już od 2016 roku. W dniach od 15 kwietnia do 15 października organizowane są tutaj tzw. Zielone Szkoły, czyli kilkudniowe  zajęcia o tematyce przyrodniczej z noclegami. W pozostałe dni roku odbywają się tu jednodniowe (kilkugodzinne) zajęcia edukacyjne dla dzieci i młodzieży w różnym wieku a także szkolenia dla osób dorosłych.
Dostępne tematy zajęć dla różnych grup wiekowych znajdują są tutaj

Zielona Szkoła w Parku Narodowym „Bory Tucholskie” to program otwarty. Oferta skierowana jest zarówno do uczniów szkół podstawowych jak i ponadgimnazjalnych. Pracownicy Parku każdorazowo dopasowują program do wieku uczestników i wskazań nauczyciela.  Zajęcia edukacyjne prowadzone są przez pracowników Parku Narodowego „Bory Tucholskie”.

Wielkość grupy: max 30 osób wraz z nauczycielami.

Noclegi: 30 miejsc noclegowych w następujących pokojach:

  • 2 pokoje – 6- osobowe,
  • 2 pokoje – 7-osobowe,
  • 2 pokoje – 2-osobowe z łazienkami.

Dla pokoi 6 i 7 -osobowych łazienki znajdują się na korytarzu (2 szt.)

Cennik:

Park Narodowy „Bory Tucholskie” nie pobiera opłat za noclegi i zajęcia.

Wyżywienie

Park Narodowy „Bory Tucholskie” nie zapewnia wyżywienia. Do dyspozycji uczestników Zielonych Szkół jest w pełni wyposażona stołówka, gdzie można przygotowywać śniadania i kolacje. Nie ma możliwości gotowania obiadów. Można zamówić katering.

Rezerwacja Zielonych Szkół:

W celu dokonania rezerwacji należy:

  • Zapoznać się z regulaminem pobytu w pobytu w Centrum Edukacji Przyrodniczej Parku Narodowego „Bory Tucholskie” (CEP PNBT) w Chocińskim Młynie.
  • Zapisy na Zielone Szkoły lub kilkugodzinne zajęcia odbywają się pod numerem tel. 52 3355127 od poniedziałku do piątku w godz. 7.30 do 15.30. W pierwszy pracujący dzień listopada rozpoczynamy już zapisy na kolejny rok kalendarzowy. Zapisy trwają aż do wyczerpania wolnych terminów na dany rok.
  • Rezygnacja z pobytu w Zielonej Szkole może nastąpić najpóźniej na miesiąc przed przyjazdem.
 

Pliki do pobrania: