Park Narodowy Bory Tucholskie

Wersja polska English version Deutsch
Biuletyn Informacji Publicznej
Fundusze Europejskie

Zagroda pokazowa zwierząt

Zagroda Pokazowa Zwierząt Parku Narodowego „Bory Tucholskie” w Chocińskim Młynie wybudowana została w latach 2017 – 2018 ze środków  Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 oraz Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Warszawie.

Na obiekt składa się odnowiony budynek inwentarski z 1905 roku a także budynki, woliery i wybiegi dla zwierząt. W Zagrodzie zobaczyć można zwierzęta należące do starych ras zwierząt gospodarskich objętych programem ochrony zasobów genetycznych: kury zielononóżki kuropatwiane, owce świniarki, bydło białogrzbiete i koniki polskie. W Zagrodzie przebywają też zwierzęta dzikie rodzimych gatunków (obecnie: bielik, gołębie, kruki, kawki, sroka, myszołowy i pustułki), które odbyły leczenie w specjalistycznych ośrodkach lecz z różnych względów nie mogą zostać wypuszczone na wolność.

Zagrodę Pokazową Zwierząt zwiedzać można od poniedziałku do piątku w godzinach 10.15, 12.00, 13.45 oraz przy okazji organizowanych przez Park wydarzeń (festyny, dni otwarte itp.)

Większe grupy zorganizowane (powyżej 10 osób) prosimy o wcześniejszy kontakt telefoniczny pod nr tel. 52-33-55-127

Więcej informacji na temat projektu „Centrum Edukacji Przyrodniczej w Chocińskim Młynie ośrodkiem kształtowania właściwych postaw społeczeństwa wobec zachowania bogactwa różnorodności biologicznej. Etap II: Przebudowa budynku inwentarskiego wraz z budową Zagrody Pokazowej Zwierząt” znaleźć można w zakładce „Realizowane projekty”:

https://www.pnbt.com.pl/program_operacyjny_infrastruktura_i_srodowisko-677

 
Budynek inwentarski z 1905 roku.

Budynek inwentarski z 1905 roku.

Bydło białogrzbiete

Bydło białogrzbiete

Koniki polskie

Koniki polskie

Owce świniarki

Owce świniarki

Zielononóżki kuropatwiane

Zielononóżki kuropatwiane

Zwiedzanie Zagrody

Zwiedzanie Zagrody

Zwiedzanie Zagrody

Zwiedzanie Zagrody

Zwiedzanie Zagrody

Zwiedzanie Zagrody